Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

‘Përgjimi’ i Agron Xhafajt dhe akuzat e PD, reagon Prokuroria e Përgjithshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy procedime janë regjistruar për çështjen e bujshme të ditëve të fundit, përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, të pretenduar.

Një procedim është regjisturar në Prokurorinë e Tiranës mbi bazën e kallëzimit të Geron (Agron) Xhafajt, që pretendon se përgjimi është sajesë dhe denoncon tre politikanët e PD-së. Si dhe te Krimet e Rënda ku është regjistraur dëshmia e Albert Veliut, personit që pretendon se është në përgjimin e Agron Xhafajt dhe janë regjistruar si procedim penal akuzat e PD-së.

Prokuroria e Përgjithishme deklaron se nga të dy Prokuroritë po rakordohet për një hetim të përbashkët, për bashkim procedimesh.

Më shumë

spot_img