Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Përgjimet, Gazment Bardhi: Vangjush Dako nuk mund të jetë kandidat, duhet të ishte në burg                 

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, u shpreh se kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako duhet të ishte në burg.

I ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ të moderatores Nisida Tufa, Bardhi theksoi se Dako nuk mund të jetë kandidat për bashkinë e Durrësit, pasi atij i kanë nxjerrur përgjime të ligjshme ku vërtetohet se ka blerë vota.

Vangjush Dako nuk mund të jetë kandidat, Dako duhet të ishte në burg, pasi kanë dalë përgjime të ligjshme kundër tij, i akuzuar për blerje vote’, ka thënë sekretari i përgjithshëm i PD.

Bardhi u shpreh se kërkesat e opozitës janë mjaft të qarta, ata kërkojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme, si dhe një qeveri tranzitore për të garantuar këto zgjedhje.

‘Fakte tronditëse kanë dalur për skandalet e qeverisë dhe prandaj beteja jonë është për të shkëputur zgjedhjet nga diktati i krimit të organizuar. Ne kërkojmë zgjedhje të lira dhe të ndershme’.

Ne kërkojmë një qeveri tranzitore për të garantuar zgjedhjet ku dikton vullneti i lirë i qytetarëve shqiptarë’, ka përfunduar Gazment Bardhi.

Më shumë


spot_img
spot_img