Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Përgjimet e Ndrangheta-s, Spiropali: Ata kanë vetëm një dyqan rrobash në Shqipëri, prokuroria të hetojë nga fillimi deri në fund

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

52065446636b493bb6daef6f65b6f50c

Ministrja socialiste Elisa Spiropali ka folur për përgjimet e antimafias italiane, në të cilat thuhet se disa politikanë shqiptarë kanë lidhje me mafian italiane.

Spiropali tha se personat e përgjuar në Shqipëri kanë vetëm një dyqan rrobash dhe nuk kanë marrë asnjë tender apo grataçelë, ndërsa shtoi se inkurajon prokurorinë të hetojë nga fillimi në fund për këtë çështje.

“Ata këtu kanë vetëm një dyqan rrobash dhe as kanë marrë grataçela, as kanë marrë tendera në shëndetësi dhe as kanë ato që kanë pretenduar. Ne inkurajojmë prokurorinë që të hetojë nga fillimi në fund. Nëse prokuroria apo SPAK gjykojnë se duhet ta marrin atë dosje nga kolegët italianë, le ta marrin dhe ta hetojnë.”, tha Spiropali.

Më shumë

spot_img
spot_img