Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përgjimet e “Ndraghetas”, flet për herë të parë Meta dhe ka një thirrje për institucionet shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d17c5279f7bb8a637b196695bab4e710

Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë, në lidhje me lajmet që po qarkullojnë për përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen “Ndragheta”.

Në përgjime përmendet Presidenti, një ministër dhe kryebashkiaku i Tiranës. Në një prononcim për mediat, Meta tha se institucionet vendave duhet të fillojnë hetimet lidhur për këtë çështje.

Sipas tij, problemi i pastrimit të parave është i njohur nga të gjithë dhe i konfirmuar nga shumë institucione ndërkombëtare

Pyetje: Në lidhje me mediat italiane lidhur me përgjimet ku përfshihen disa zyrtarë të lartë shqiptarë. mendoni se SPAK duhet të nisë hetimet.

Meta: Problemi i pastrimit të parave është i njohur nga të gjithë dhe i konfirmuar nga shumë institucione ndërkombëtare të cilat bëjnë vlerësimin apo kategorizimin e vendeve në këtë drejtim dhe të gjitha çështjet që i referohen zhvillimit më të fundit në Itali për gjithçka që ka të bëjë me Shqipërinë duhet të ndiqet edhe nga institucionet tona.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img