Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Përgjaket autostrada Levan-Tepelenë, humbin jetën dy persona, plagosen 4 të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Levan-Tepelene.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se fatkeqësisht si pasojë e aksidentit dy persona kanë humbur jetën, ndërsa katër të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se dy automjetet janë përplasur me njëra-tjetrën në vendin e quajtur Buzëmadh, ndërkohë të plagosurit janë dërguar me urgjencë drejt spitalit të Fierit.

Menjëherë drejt vendit të ngjarjes ka shkuar policia për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Fier/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 20:20, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin Buzëmadh, janë përplasur automjetet tip “Zafira” dhe “Ford”. Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë dy shtetas dhe janë plagosur katër të tjerë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit si edhe identifikimin e personave që janë plagosur dhe kanë ndërruar jetë.

Më shumë
spot_img
spot_img