Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Përgjaken rrugët në Shqipëri, tre aksidente në pak orë, mes viktimave edhe një fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3d8d81db549f73126ba8805d2eb39acc scaled

Në vetëm dy orë e gjysmë kanë ndodhur tre aksidente në Shqipëri, ku kanë ndërruar jetën dy persona dhe janë plagosur disa të tjerë.

I pari u rregjistrua në Bulqizë, ku një motorr u përplas me një shtyllë elektrike.

Si pasojë mbeti i plagosur 30-vjeçari me iniciale B.LL, i cili u dërgua me helikopter drejt Spitalit të Traumës.

Mësohet se tashmë ai ndodhet në gjendje të rëndë.

100105552_249377489815117_3694645870063517696_n_1.jpg

Aksidenti i dytë ka ndodhur në fshatin Jubë të Durrësit, ku ka mbetur i vdekur një i mitur 8-vjeçar.

Mësohet se një 66-vjeçar me iniciale Q.N ka përplasur me furgon të miturin, i cili ka qenë duke lëvizur me biçikletë.

Ndërkohë policia e ka arrestuar në flagrancë dhe e ka shoqëruar menjëherë në Komisariat.

1db77385e52a05b31d92ac007dda6faf_L.jpg

Aksidenti tjetër është rregjistruar në afërsi të fshatit Krutje, në aksin Lushnje-Fier, ku autoambulanca është përplasur me një mjet tip ‘Benz’.

Bëhet me dije se ka mbetur i vdekur pacienti Medi Marku, 62 vjeç dhe të plagosur djali i tij dhe drejtuesi i autombulancës shtetasi N.H, 55 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Screenshot_9_copy_copy_copy.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img