Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Përgjaken Krishtlindjet në shtetin amerikan, furgoni shpërthen në flakë dhe shemb ndërtesën pranë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

234b2525982dfcf818edc18b6ef36322

Përgjaket festa e Krishtlindjeve në shtetin amerikan të Tenesit.  

Një furgon i parkuar ka shkërthyer në flakë duke shembur një ndërtesë aty pranë.

Mediat vendase dyshojnë se veprimi është i qëllimshëm pasi oficerët arritën në vendin e ngjarjes pas njoftimeve për të shtëna me armë.

Policia tha se kur arritën, furgoni po transmetonte mesazhe që paralajmëronin se do të shpërthente dhe nuk vonoi momenti kur ndodhi shpërthimi i fuqishëm.

Shpërthimi plagosi 3 persona të cilët aktualisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ende nuk ka të dhëna nëse në automjet ndodheshin persona, ndërsa FBI ka nisur hetimet për të gjetur shkaqet e kësaj ngjarjeje.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img