Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Përfunduan Shkollën e Magjistraturës, BETOHEN 19 gjyqtarët e rinj (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8eab6be1fea25d297ab20b3074be2c3b

Janë prezantuar ditën e sotme 19 gjyqtarët e rinj të cilët kanë përfunduar Shkollën e Magjistraturës në vitin akademik 2019-2020. 

Në ceremoninë e zhvilluar në ambientet e Këshillit të Lartë Gjyqësor ishte e pranishme dhe Kryetarja e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.

Llagami përshëndeti gjyqtarët e rinj, teksa i bëri thirrje që të ruajnë figurën dhe integritetit profesional të gjyqtarëve veçanërisht në krijimin e besimit të publikut në një drejtësi të paanshme dhe të barabartë për të  gjithë.

Më pas u vijua me betimin gjyqtarëve të rinj, të cilët janë: Anjeza Buzo, Alda Sadiku, Thomaidha Roça, Jeta Qinami, Sonila Hoxha, Fatmir Ndreu, Arjeta Lika, Alban Veçani, Entela Gjoni, Suela Lika, Gjergji Baçi, Marjola Beluli, Aulon Pashaj, Arnisa Këlliçi, Adrian Shega, Gentian Jahjolli, Maela Alicanaj, Enkel Peza, Miranda Nakaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img