Përfundon vizitën në Shqipëri zv. presidenti i Bankës Botërore, Muller: Të ruhen ritmet e reformave

Publikuar tek: ekonomi, më 17:23 02-03-2016 Përfundon vizitën në Shqipëri zv. presidenti i Bankës Botërore, Muller: Të ruhen ritmet e reformave

Zëvendëspresidenti i Bankës Botërore Cyril Muller ka përfunduar vizitën e tij në Shqipëri dhe ka bërë thirrje që të ruhen këto ritme të reformave.

Ai ka shprehur vlerësimin e tij për reformat duke thënë se po fillojmë të shohim rezultatet e tyre.

Zv presidenti BB ka theksuar se: “ Rritja ekonomike duhet të orientohet nga eksportet  dhe investimet, në këtë mënyrë në vitet 2016-2017 ekonomia do të rritet me 3%”.

Muller gjithashtu ka thënë gjithashtu se mbështet punën e qeverisë në kuadër të reformave.

 “Mbështesim punën tuaj në kuadër të reformave”, përfundoi Muller.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098700523376465
array(1) { ["section"]=> string(102) "perfundon-viziten-ne-shqiperi-zv-presidenti-i-bankes-boterore-muller-te-ruhen-ritmet-e-reformave-34032" }