Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Përfundon takimi me Ramën pas një ore, zyrtarja amerikane Donfried do takojë Alibeajn, Tabakun dhe Bardhin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas një ore, ka përfunduar takimi mes ndihmës Sekretarja amerikane për Byronë e Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried dhe kryeministrit Edi Rama në Kryeministri.

Donfried shkoi në Kryeministri së bashku me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe të dërguarin e SHBA për Ballkanin, Gabriel Escobar.

‘Pas takimit me Ramën, zyrtarja amerikane ka planifikuar disa takime në Tiranë, ku më pas do të takohet me Enkelejd ALibeajn, Jorida Tabakun dhe Gazement Bardhin, që do të bëhen në Kryesinë e Kuvendit.

Më shumë
spot_img
spot_img