Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Përfundon takimi i Yuri Kim në Kryesinë e Kuvendit, ja çfarë diskutoi me Tabakun dhe Gjonajn

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, mbërriti pasditen e kësaj të marte në Kryesinë e Kuvendit, ku zhvilloi një takim me deputeten demokrate, Jorida Tabaku dhe Etilda Gjonajn.

Takimi mes diplomates, Tabakut dhe Gjonajt ka zgjatur rreth 40 minuta. Bëhet me dije se në fokus të takimit ka qenë integrimi evropian i vendit tonë, si dhe përafrimi i legjislacionit shqiptar me atë të Evropës.

Theksojmë se sot Shqipëria pas hapjes së negociatave në korrik, ka nisur në Bruksel negocimin e grupit të kapitujve themelorë, me fokus Kapitullin 23 “Gjyqësori dhe të drejtat themelore”.

Më shumë
spot_img


spot_img