Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

Përfundon takimi i Bashës me krerët e degëve, ja për çfarë u diskutua 3 orë në selinë blu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur mbrëmjen e sotme kryetarët e degëve të kësaj force politike. 

Burime për mediet bëjnë me dije se mbledhja ka zgjatur 3 orë. Mësohet se tema e diskutimit ka qene çështja e Reformës Territoriale dhe ajo e Reformës Zgjedhore.

Lidhur me çështjen Berisha, Basha ka thënë se: Nuk e bunkerizojmë PD-në, për interesat e një personi. Në PD nuk do të ketë institucione paralele. Armiku ynë i vetëm është Edi Rama.

Ndërkohë kryetari i PD Gjirokastër, Dasho Aliko i ka thënë Bashës se duhet të dalë në terren të kuptojë atë çfarë po ndodh me PD-në pas vendimit të tij për përjashtimin e Berishës.

“Nuk mund të vazhdojmë kështu, duhet zgjidhje. Duhet të dalësh vetë në bazë që të kuptosh krizën e demokratëve”, ka thënë Dasho.

Kujtojmë se më herët kryedemokrati i porositi anëtarët e PD-së që të mos firmosin për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të propozuar nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Më shumë


spot_img
spot_img