Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Përfundon takimi, Basha 90 minuta me kongresmenët amerikanë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka  përfunduar takimi i liderit të Opozitës Lulzim Basha më 6 kongresmenët. Takimi mendohet se ka patur si temë bazë situatën e tensionuar politike në vend. Raportohet se takimi i kongresmenëve me kreu e PD Basha ka zgjatur për 90 minuta.

Delegacioni i Kongresit Amerikan përbëhej prej Kryetarit të Komisionit të Ligjeve z. Bob Goodlatte, z. Steve King, z. Dave Trott, z. Matt Gaetz, z. Peter DeFazio, z. David N. Cicilline si dhe prej Ambasadorit të SHBA në Tiranë z. Donald Lu.

Gjatë takimit me kongresmenët amerikanë Basha ka qenë i shoqëruar nga aleatët e tij. 

Më shumë

spot_img