Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfundon takimi, arrihet marrëveshja mes PD dhe PR për zgjedhjet e 25 prillit, Mediu: Jemi me listë dhe program të përbashkët (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f59642fd91854622bdeabfd5ad429972

Ka përfunduar takimi mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe kreut të PR, Fatmir Mediu, për mënyrën se si do të dalin në zgjedhjet e ardshme të 25 prillit 2021.

Pas përfundimit të takimit, Mediu ka thënë për mediat se është arritur mirëkuptimi për të garuar me një listë dhe një program të përbashkët.

Përsa i përket zonës se ku do të kandidojë Mediu tha se ende nuk është vendosur, por janë në bisedime, aty ku PR merr më shumë vota që janë pozitive për opozitën.

“Kemi mirëkuptimin për të dalë me lista dhe program të përbashkët. Konkurrimi duhet të përfshijë njerëz që të maksimalizohet vota e opozitës. Në analizë se ku janë zonat dhe se ku do të jetë, është pjesë e diskutimit. E kam thënë, jam i gatshëm që të kandidojë kudo. S’kemi folur për këtë gjë, por për PR që ka peshë në votën elektorale. Nuk ka mandate PR në lista, por ka kontribute dhe konkurrime. S’ka vende të sigurta. S’mund të ketë vende të sigurta për kërkënd. PR ka peshën e saj elektorale. Ato vota duhet të jenë pozitive për mandate.”, tha Mediu.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img