Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Përfundon takimi, aleatët e Bashës flasin një nga një për mandatet (Çfarë tha Mediu, Dule, Ndoka, Shehi e Duka)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfundon takimi i kreut të PD me aleatët.

Fjalën e kanë marrë një nga një aelatët e Bashës të cilët janë shprehur unanimisht për djegien e mandateve.

Fatmir Mediu: Ne që jemi këtu kemi një koalicion dhe kemi detyrim moral përballë qytetarëve, Edi Rama nuk mund të qeverisë më. Është detyrimi ynë tu përgjigjemi zërave të qytetarëve.

Vendim i përbashkët për djegjein e mandatëve, mendoj që është në të  mirën e vendit, të sjellim ndershmëri në vend, nuk jemi në situatë normale.

Vangjel Dule: Opozita e bashkuar parlamentare është në kushtet e realizimit të misionit të saj. Ky koalicion drejton popullin, mbështetet nga populli për të sjellë ditën e nesërme, shtetin e së drejtës, demokraci funksionale, integrimin në BE. Misioni është i vështirë, i rëndë dhe kërkon mbështetje më shumë se kurrë.

Nard Ndoka: Kryetarët folën qartë. Në fakt ata folën edhe për mandatin e kryeministrit, ai duhet ta lexojë qartë mesahzin e qytetarëve. Është kapur duke vjedhur, është momenti i reflektimit nga zoti Rama jo vetëm si deputet por edhe si Kryeministër. Nëse nuk do reflektojë mjaftueshëm, është detyra jonë ti tregojmë mënyrën si duhet të largohet.

Dashamir Shehi: Sa kohë të jetë Rama aty, aty do na shifni bashkë. Kjo punë është e mbyllur. Ato mandate s’na bëjnë ndonjë vlerë të madhe. Do bëhemi dhe më shumë.

Agron Duka: Unë e kam thënë mendimin tim. Përderisa opozita ka marrë vendimin për djegien e mandateve, ne do i djegim, nuk do hymë në parlament.

Më shumë


spot_img

spot_img