Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Përfundon shkolla e parë në Durrës e financuar nga donatorët evropianë, Ahmetaj: Gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c115f044b76208e8983c7f34cbc98fd6

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka lajmëruar përfundimin e shkollës së parë të financuar nga donatorët evropianë.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Ahmetaj shkruan se shkolla profesionale Hysen Çela në Durrës, pjesë e projektit EU4Schools të Bashkimit Europian në kuadër të procesit të Rindërtimit, në zbatim nga UNDP, është gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja.

“Përfundoi edhe shkolla e parë e financuar nga donatorët evropianë!

Shkolla profesionale Hysen Çela në Durrës, pjesë e projektit #EU4Schools të Bashkimit Europian në kuadër të procesit të Rindërtimit, në zbatim nga UNDP, është gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja, të riparuara për të ofruar kushtet më optimale të mësimit dhe sipas parimeve “Building Back Better”, të sigurisë, rezistencës ndaj tërmetit, aksesibilitetit, eficencës energjetike etj, që tregojnë dukshëm diferencën si ishte dhe si është sot!” shkruan Ahmetaj.

SHkolla_1.jpg

shkjola_2.jpg

shkola_3.jpg

shkola_4.jpg

shkola_5.jpg

shkola_6.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img