Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfundon seanca në Gjykatën e Dibrës për “dosjen 184”, kalojnë për gjykim 4 persona e akuzuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a2a97dde1579eceffbcb354d033ab27e

Ka përfunduar seanca në Gjykatën e Dibrës për ‘dosjen 184’, për hetimet për shitblerjen e votave.

Bëhet me dije se ‘dosja 184’ ka kaluar për gjykim për katër personat e akuzuar.

Mësohet se të pranishëm në seancë kanë qenë 2 nga 4 të akuzuarit. Ato janë ish drejtori i arsimit Drini Gjeci dhe ish administratori i njësisë Tomin Nuri Meda, ndërsa të tjerët përfaqësohen nga avokatë.

Kujtojmë që të pandehur janë Robert Aga ish shef komisariati me Dibër, akuzuar për shpërdorim detyre, Drini Gjeci ish drejtor i arsimit, akuzuar për shpërdorim detyre dhe kanosje të zgjedhësve, Nuri Meda zyrtar në njësine administrative Tomin akuzuar për shpërdorim detyre dhe Hasan Hoti, njësia administrative Lurë akuzuar për kanosje të zgjedhësve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img