Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
3.1kmh
0 %
Mar
32 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Përfundon Samiti i BE-së, publikohet fotografia e përbashkët e liderëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar samiti BE-Ballkani Perëndimor, ku morën pjesë 27 liderët e vendeve të Unionit, përfshirë presidentin e Këshillit të BE-së, presidenten e Komisionit Evropian dhe 6 udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Pas takimit është shkrepur edhe fotografia e të gjithë liderëve pjesëmarrës të takimit.

albsig

spring

Kryetari i Këshillit Evropian, Sharls Michel, u shpreh se BE do të vazhdojë kontaktet me Bullgarinë për heqjen e vetos kundër Maqedonisë së Veriut.

“Vazhdojnë kontaktet me Bullgarinë për heqjen e vetos. Prioriteti i BE bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img