Hapësire reklamuese

Aktualitet

Përfundon protesta e studentëve, rikthehen nesër në shesh

Shkruar nga Newsbomb

Studentët e Tiranës dhe të gjithë universiteteve nëpër qytete kanë tre ditë që protestojnë për kërkesat e tyre në lidhje me arsimin e lartë.

Kjo protestë  ka përfunduar për ditën e sotme para  godinës së Ministrisë së Arsimit dhe duket që do të vijojë edhe gjatës së nesërme. 

Studentët do të marshojnë duke filluar nga ora 9:30 në universitetin ‘Politeknik’ të Tiranës deri te Ministria e Arsimit.

Studentët janë të vendosur për të plotësuar  kërkesat e tyre deri në fund.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese