Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Përfundon procesi i votimit të PD në Vlorë, konfirmohen të 19-ë kandidatët për deputetë (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5abc9adc86813a1ccbb7c7bd574c0a8e

Ka përfunduar procesi i votimit për kandidatët për deputetë të PD-së në degën e Vlorës.

Përmes një shënimi në rrjete sociale, PD Vlorë njofton se janë konfirmuar të 19-ë kandidatët që garonin për në fazën tjetër. Nga 1500 anëtarë, kanë marrë pjesë në votim 892, ose 59.5%.

Partia Demokratike shpreh mirënjohjen për pjesmarrjen e lartë në këtë proces, dhe i uron suksese kandidatëve për në fazën tjetër.

Njoftimi i PD Vlorë

Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë.

Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 1500 anëtarë.

Pjesëmarrja në votime: 892 anëtarë ose 59,5 %.

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1. Alta Haluci

2. Atird Hoxha

3. Bujar Leskaj

4. Edmond Fetahu

5. Eneida Vera

6. Eremal Arapi

7. Fation Veizaj

8. Hysni Sharra

9. Ilva Lamaj

10. Juliana Xhindoli

11. Kreshnik Alimerko

12. Liljana Elmazi

13. Lorenc Danaj

14. Martin Gega

15. Nada Daullja

16. Nadire Meçorapaj

17. Piro Ahmetaj

18. Saemira Shaska

19. Vullnet Karalliu

Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Vlorës janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Vlorës do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img