Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Përfundon procesi i votimit në Kosovë, KQZ: Sot dalin rezultatet e para

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kosovë ka përfunduar  procesi i votimit për zgjedhjet lokale, të cilat u zhviluan në masa të rrepta ndaj Covid-19.

Ora 19:00 ka shënuar dhe mbylljen e vendvotimeve. Sipas mediave kosovare mësohet se pjesëmarrja zyrtare e qytetarëve në këto zgjedhje është 42.93%.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka raportuar për mediat, se pritet që rezultatet e para të publikohen brenda ditës së sotme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img