Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Përfundon procesi i votimit i anëtarësisë së PD në Lushnje, ja kandidatët që kaluan në fazën tjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

4e7d1d583d0eb669768ddfcb4868ace1

Ditën e sotme anëtarësia e Partisë Demokratike në qarkun e Fierit ka votuar për kandidatët që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit për përzgjedhjen e kandidaturave për deputet.

Ndërkohë ka përfunduar votimi në degën e PD në Lushnje, ku të gjithë kandidatët janë kualifikuar në fazën tjetër.

Kandidatët do ti nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë dhe Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës, ndërsa më pas lista me kandidatët do t’i dorëzohet Kryesisë së Partisë Dmeokratike.

Lista e kandidatëve për degën e Lushnjes: Afrim Kokla, Alvin Gjata, Eduart Tashi, Elton Bano, Eriselda Prishta, Fogert Hoxha, Gazmend Koduzi, Hekuran Korreshi, Indrit Sefa, Jakup Beiqi, Klement Çela, Ndriçim Bali, Nevila Bami, Ylli Zdrava.

Më shumë

spot_img