Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Përfundon procesi i numërimit në Pogradec dhe Shijak, Partia Socialiste le mbrapa PD dhe LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon procesi i numërimit të votave, teksa janë numëruar më shumë se 80% e kutive në Shqipëri, ndërsa kanë dalë edhe rezultatet e para

Ka përfunduar procesi i numërimit në Bashkinë Pogradec dhe fituese e ketyre zgjedhjeve në këtë bashki është Partia Socialiste me 3.190 vota para Partisë Demokratike.

albsig

PS ka arritur të grumbullojë 15.699 vota e ndjekur nga Partia Demokratike me 12.509 vota dhe LSI 2.718 vota.

Edhe në bashkinë Shijak ka përfunduar procesi I numërimit dhe nga rezultatet fituese në këtë bashki ka dalë Partia Socialiste me 7.985 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 5.849 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 841.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img