Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Përfundon pas 6 golash Irlandë-Danimarkë, zbulohet e kualifikuara e radhës në Kampionatin Botëror

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar me rezultatin e thellë 1-5, ndeshja mes Irlandës dhe Danimarkës, e vlefshme për “play-offin” e Botërorit.

Ishin Irlandezët ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Duffys, por më pas pësuan 5 gola, duke i humbur totalisht shanset.

Pas kësaj fitoreje Danimarka kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”.

Ndeshja e parë mes dy ekipeve përfundoi me rezultatin 0-0.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img