Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
5 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Përfundon më shpejt se ç’pritej takimi mes Joe Biden dhe Vladimir Putin në Gjenevë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar takimi mes presidentit amerikan Joe Biden dhe presidentit rus Vladimir Putin, i cili zgjati 3 orë e gjysëm, më pak nga sa ishte planifikuar.

Lajmi është bërë me dije nga një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë. Takimi i dy liderëve në Gjenevë të Zvicrës ishte planifikuar 5 orë.

Raundi i parë i bisedimeve zgjati 90 minuta, ndërsa raundi i dytë 65 minuta. Sipas medieve të huaja, Biden dhe Putin do të mbajnë konferenca të veçanta për shtyp.

Palët më herët kanë deklaruar se takimi do të sjellë marrëdhënie më të stabilizuara mes dy vendeve.

Më shumë


spot_img

spot_img