Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfundon orari zyrtar i votimit në Kosovë, votojnë edhe personat e infektuar me COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

54487265895f33c8d5f564b1482815bc

Ka përfunduar procesi i votimit në Kosovë, ku qytetarët kanë votuar për të zgjedhur kryeministrin e ri të vendit.

Qytetarët kosovarë kishin mundësi të votonin nga ora 07:00 e mëngjesit deri në orën 17:00, ndërsa të drejtën e votës e kanë ushtruar më shumë se 35% e qytetarëve.

Në Kosovë kanë votuar edhe personat e infektuar me COVID-19, pasi KQZ vendosi ekipe të veçanta që shkonin në shtëpinë e çdo të infektuari dhe në spitalin COVID.

Tashmë pritet që të dalë në konferencë kryetarja e KQZ-së Valdete Daka, e cila do të japë edhe shifrat zyrtare të qytetarëve që kanë votuar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img