Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Përfundon operacioni “Pusher”, 244 në pranga, 19 kg kokainë, heroinë dhe kanabis

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Plot 244 persona janë arrestuar në të gjithë Italinë në përfundim të operacionit të koduar “Pusher” për goditjen e trafikut të drogës.

Ndërsa në zonën e Ragusas sot janë arrestuar 4 persona, mes tyre edhe shtetasi shqiptar Dragan Hasanaj i datëlindjes 10.09.1994, të cilëve iu është sekuestruar 300 gram kanabis sativa dhe 1,500 euro cash, transmeton Newsbomb.al.

albsig

spring

128 persona janë shpallur në kërkim nga policia italiane ndërsa operacioni u përmbyll me sekuestrimin e:

19 kg kokainë

2 kg heroinë

18 kg kanabis

1.800 kg marijuanë

308 rrënjë kanabis

300 gram drogë sintetike

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img