Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi për deputetët në Vlorë, “lum votash” për Edi Ramën, Bujar Leskaj i pari në PD (VOTAT E PLOTA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i votave për kandidatët për deputetë në qarkun e Vlorës.

Sipas rezultateve në radhët e Partisë Socialiste, kandidati që ka marrë më shumë vota është Edi Rama me 11.412 vota, i ndjekur nga Anila Denaj me 6428 vota dhe Damian Gjiknuri me 6009 vota.

Screenshot 37 7

Ndërsa nga radhët e Partisë Demokratike, kandidati me më shumë vota rezulton të jetë Bujar Leskaj me 5254 vota, i ndjekur nga Fation Veizaj me 3551 vota dhe Ina Zhupa me 3511 vota.

Screenshot 36 12

Në qarkun e Vlorës PS ka marrë 8 mandate dhe PD 4 mandate ndërsa LSI asnjë mandat.

Screenshot 38 6
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img