Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi në Tropojë, demokratët marrin bashkinë me dyfishin e votave nga PS, LSI “gropë” merr vetëm 12 vota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i votave në Tropojë në Qarkun e Kukësit.

KQZ bën me dije se janë numëruar 40 kutitë e votimit dhe se fituese në këtë bashki është Partia Demokratike.

PD ka fituar në Tropojë me 6443 vota ose 66.37%, thuajse dyfishin e votave nga PS me 3094 vota ose 31.87 % të votave, ndërsa LSI me 12 vota ose 0.12%.

Tropoje
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img