Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi në Përmet, ja kush parti e fiton këtë bashki

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i votave në Përmet të Gjirokastrës, ku janë numëruar 46 kuti.

Në këtë bashki ka dominuar Partia Socilaiste me 3.466, e ndjekur nga PD me 1.939 vota dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim, me 527 vota.

Më herët PS ka fituar në bashkitë e Pustecit, Memaliajt, njësi 10 në Tiranë, nërsa PD në Has.

Deri më tani sipas KQZ në rang vendi PS ka avantazh me 49.48% të votave, ndërsa PD me 38.71%.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img