Hapësire reklamuese

Aktualitet

Përfundon numërimi në Përmet, ja kush parti e fiton këtë bashki

Shkruar nga Newsbomb
Përfundon numërimi në Përmet, ja kush parti e fiton

Ka përfunduar numërimi i votave në Përmet të Gjirokastrës, ku janë numëruar 46 kuti.

Në këtë bashki ka dominuar Partia Socilaiste me 3.466, e ndjekur nga PD me 1.939 vota dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim, me 527 vota.

Më herët PS ka fituar në bashkitë e Pustecit, Memaliajt, njësi 10 në Tiranë, nërsa PD në Has.

Deri më tani sipas KQZ në rang vendi PS ka avantazh me 49.48% të votave, ndërsa PD me 38.71%.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese