Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi në një tjetër bashki, PS del forcë e parë në PRRENJAS, ja sa marrin PD dhe LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në bashkinë e Prrenjasit.

Sipas rezultateve në këtë bashki Partia Socialiste ka dalë forcë e parë, ku ka marrë 6744 vota, e ndjekur nga PD dhe LSI.

Qendra votimi në numëruara: 39/39

Rezultati përfundimtar:

PS: 6744 / 53.60%

PD: 3849 / 30.59%

LSI: 1523 / 12.10%

Ndërkohë ka përfunduar numërimi i votave në edhe në bashkinë e Librazhdit, Cërrikut, Gramshit e Belshit, ku fituese ka dalë Partia Socialiste.

179373195 588035439255558 4696698889557312401 n

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img