Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi në bashkinë Mallakastër, PS forcë e parë me rreth 900 vota më shumë se PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i të gjitha qendrave të votimit në bashkinë Mallakastër, ku Partia Socialiste ka dalë forcë e parë.

Në këtë bashki PS ka marrë 6443 vota, e ndejkur nga PD me 5525 dhe LSI me 1099 vota. Edhe pse PS është forcë e parë, opozita e bashkuar ka arritur të marrë disa vota më shumë.

Përsa i përket partive të vogla, vetëm Bindja Demokratike ka marrë mbi 1%, pas është votuar nga 181 qytetarë.

Screenshot 9 35
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img