Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi i votave për kandidatët në qarkun e Fierit, Erion Braçe dhe Gramoz Ruçi më të votuarit e PS-së, Agron Kapllanajt i ikën mandati për pak vota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i votave për kandidatët në qarkun e Fierit, por asnjëri prej kandidatëve të renditur poshtë listave fituese nuk ia ka dalë të thyejë listën.

Erion Braçe dhe Gramoz Ruçi janë dy kandidatët më të votuar të Partisë Socaliste, respektivisht me 15622 dhe 10292 vota. Qytetarët i kanë dhënë vota edhe ish-deputetit të ndjerë Bashkim Fino, i cili është votuar 182 herë.

I vetmi kandidat që iu afrua thyerjes së herësit ishte Agron Kapllanaj i PD, por as ai nuk arriti të merrte edhe 727 votat që i duheshin për të rrëzuar nga lista Nusret Avdullanë. Pas Kapllanajt, i dyti është renditur Luan Baçi me 5315 vota.

Listën e LSI-së e kryeson kryetarja Monika Kryemadhi me 1771 vota, e ndjekur nga Ardian ALushi me 1327 vota. LSI arriti të marrë vetëm 1 mandat, që përkon me emrin e Monika Kryemadhit.
Lista e PS:

ps 1

Lista e PD:

pd

Lista e LSI:

lsi
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img