Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Përfundon numërimi i votave për 108 kuti të Durrësit, LSI nuk e merr dot mandatin, madje humbet një… (REZULTATI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

LSI nuk mund ta marrë dot mandatin e deputetit në qarkun e Durrësit.

Edhe pas rinumërimit të 108 kutive të votimit në këtë qark, misioni për të marrë një deputet më shumë u bë i pamundur, dhe pse me një distancë të vogël votash.

LSI jo vetëm që nuk mundi të rikuperojë, por doli një votë minus, ndërsa PS dhe PD kanë humbur 26 vota dhe 38 vota. Ishin tetë grupe që numëruan votat në sallën e KAS ndërkohë që edhe më herët rinumërimi për qarkun e Beratit apo Gjirokastrës nuk e ndryshoi rezultatin e zgjedhjeve.   

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img