Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Përfundon numërimi i votave në Dibër, 1 kuti niset drejt Tiranës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Dibër ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kryetarin e Bashkisë. Nga 101 kuti, janë numëruar 100, ku një prej tyre është shpallur e pavlefshme dhe është duke u dërguar për në Tiranë.

Mësohet se do të jetë KQZ ajo e cila do të vendosë nëse votat e kësaj kutie do të numërohen apo jo.

Kandidati i Partisë Socialiste, Rrahim Spahiu ka arritur që të mbledhë më shumë vota nga kandidatët e tjerë.

Ai do të jetë kryetari I Bashkisë së Dibrës me 13 995 vota, i ndjekur nga Premtim Kryemadhi i “Shtëpisë së Lirisë” me 4 478 dhe Luan Haka i PD me 4 437 vota.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img