Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfundon numërimi i votave me postë në Kosovë, ja sa deputetë ka fituar Vetëvendosja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

093de52a09d77871d5773f009ea34c98

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve të ardhura nga jashtë vendit.

Sipas rezultateve përfundimtare Vetëvendosje ka siguruar 58 vende në Kuvendin e Kosovës ose 49.9%.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 19 deputetw. Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar 15 vende. Kurse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 8 deputetë. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve do të shpallen nesër, e enjte 4 mars.

“Ju njoftoj se rezultatet përfundimtare për subjektet politike dhe kandidatët do të shpallen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ditën e enjte, më 4 mars. Rezultatet përfundimtare, ndër tjerash, do të përfshijnë rezultatet për të gjitha subjektet politike dhe kandidatët pjesëmarrës në zgjedhje, dhe atë sipas vendvotimeve, qendrave të votimit, komunave dhe rezultatet e votave me kusht e atyre me postë”, ka thënë Valmir Elezi zëdhënës i KQZ-së.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img