Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Përfundon numërimi i kandidatëve në Gjirokastër, PS merr 3 mandate, Bledi Çuçi “rrëmben” mbi 11 mijë vota, Tritan Shehu në listën e PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qarku i Gjirokastrës ka mbyllur mëngjesin e sotëm procesin e numërimit të votave preferenciale për secilin kandidatë të gjithë partive që garuan në 25 prill.

Në këtë qark Partia Socialiste ka arritur të marrë tre mandate, duke shkruan me tre deputetë të rinj në Parlament, Bledar Çuçi, Laert Duraj dhe Mirela Kumbaro.

Sakaq, Partia Demokratike në këtë qark ka arritur të marrë vetëm një mandate. Në Gjirokastër ka siguruar mandatin Tritan Shehu.

Partia Socialiste

Bledar Çuçi 11932 vota

Laert Dura 4129 vota

Mirela Kumbaro 2528 vota

Partia Demokratike

Tritan Shehu 3364 vota

Roland Bejko 2430

Entela Shehu 2058

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img