Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfundon numërimi i fletëvotimeve në të gjitha vendvotimet në Kosovë, në pritje të atyre me postë, Vetëvendosja fiton bindshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f8d65f1e5cb2545868ddee4c0238fa6a

Ka përfunduar numurimi i fletëvotimeve nga të gjitha vendvotimet në Kosovë.

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhje (KQZ), Valmir Elezi është shprehur se ka mbetur vetëm që të procedohet rreth 1% e të dhënave.

Janë publikuar deri më tani 98,84% të votave, ku mbizotëron bidshëm Lëvizja e Vetëvendosjes me 47.96% të votave.

Ndërkohë mediat kosovare bëjnë me dije se në pritje mbeten votat me kusht dhe ato me postë. Nga zgjedhjet e djeshme, me numërimet e deritanishme parti fituese ka dalë Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa e dyta është PDK me 17.30% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.14% të votave.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img