Tirana
heavy intensity rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
2.1kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Përfundon në kanal mundi i fermerëve

Lajme të ngjashëm

Mundi i disa muajve përfundon kështu, pasi ata si shumë fermerë të tjerë  nuk kanë mundur ta shesin dot prodhimin për shkak të mungesës së tregut dhe çmimit të ulët.

 

Fermerët e fshatit Mizë në Divjakë ankohen se nuk kanë mbështetjen e shtetit dhe se gjysma e prodhimit i ka mbetur pa shitur.

Sakaq, alternativa e mbetur  është ta mbledhin dhe ta hedhin në kanal të gjithë prodhimin, duke dalë me humbje.


Më shumë