Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Përfundon mbledhja me aleatët, Basha: Shteti ka rënë, opozita ka gati platformën kombëtare për daljen nga kriza

spot_img

Lajme të ngjashëm

Më tej, Lulzim Basha shtoi se e vetmja rrugë për të rikthyer demokracinë janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, ndërsa theksoi se PS duhet të marrë përgjegjësi të plotë për gjendjen ku e ka katandisur vendin.

‘E vetmja rrugë për të rikthyer demokracinë janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme. PS duhet të marrë përgjegjësi të plotë për gjendjen ku është katandisur vendi. Raporti ka treguar që instituconet kanë marrë fund. Ndodhemi para një momenti kyc, jo vetëm për atë që ka ndodhur por dhe për atë që pritet të ndodhë. Këshilli europian pritet të vendos nëse do të happen negociatat apo jo. Për mazhorancën ato janë hapur para 2 vitesh. Por në të vërtetë negociatat nuk janë hapur dhe nuk ka shanc të hapen me një Shqipëri që nuk organizon dot zgjedhje të lira’, përfundoi kreu i demokratëve Lulzim Basha.

Më shumë

spot_img