Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, miratohen 4 kandidaturat, nesër fillon fushata e kandidatëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar pas më shumë se 3 orësh mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike në selinë blu.

Gjatë mbledhjes së sotme u vendos që të jenë 4 kandidatët që do tëb garojnë për kryetar partie në zgjedhjet e 13 qershorit.

Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli do të fillojnë nga nesër fushatën e tyre, ku do të paraqesin para strukturave të PD-së platformën për drejtimin e partisë.

Kohëzgjatja e fushatës do të jetë deri në 11 qershor, ndërsa në 13 do të zhvillohen zgjedhjet në të gjitha strukturat e PD në rrethe.

Më shumë

spot_img
spot_img