Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Përfundon mbledhja e kryesisë së PD, Basha: Do ofrojmë planin tonë për zgjidhjen e krizës ekonomike, vëmendja jonë është te e ardhmja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1ff3373e254a61d6609241e707f919a9

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, e nisur në orën 11:0.

Kreu i PD Lulzim Basha ka foluar para mediave në fund të kësaj mbledhje, duke thënë se opozita do të ofrojë planin e saj për daljen nga kriza ekonomike.

Ai u shpreh se në fokusin e PD-së është e ardhmja, ndaj opozita është e vendosur që të paraqesë platformën ekonomike kudo në Shqipëri.

“Sfida më e madhe e çdo familje, e çdo shqiptari, është kriza ekonomike. Kjo krizë nuk mund të zgjidhet nga ta që zhvatën Shqipërinë. Ndaj e gjithë vëmendja jonë është tek e ardhmja. Ndaj PD dhe opozita e bashkuar janë të vendosur të paraqesin platformën ekonomike kudo në Shqipëri. Ne do t’i fitojmë zgjedhjet, do të kemi në fokus ringritjen ekonomike. Ky do të jetë përqendrimi i gjithë energjive tona. Do përqendrojmë gjithë energjinë tonë te fitorja e zgjedhjeve të ardhshme dhe zgjidhja e krizës së rëndë ekonomike, duke iu ofruar planin tonë shqiptarëve, për t’u kthyer ekonominë atyre”, tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img