Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Përfundon mbledhja e Bashës me aleatët, çfarë kanë planifikuar për nesër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar mbledhja e thirrur nga Lulzim Basha me aletatë në selinë blu. Mësohet se gjatë mbledhjes Dashamir Shehi ka fajësuar shoqërinë civile.

“Shoqëria civile, tepër e majtë, 8 muaj pa kandidat. Mjaftonte të kishin sjellë një kandidat këtu të formonim KLP-në dje sot e kishim emëruar prokuroni e ri do e kishte kaluar edhe vettingun. Do rezistojmë me të gjitha mjetet demokratike. Kjo që po ndodh është shumë e rëndë dhe do të zhvlerësojë reformën në drejtësi. Prandaj jemi nesër atje, që tu kujtojmë shqiptarëve se kjo është tallje me sistemin e drejtësisë.”, është shprehur Shehi.

Ndërsa gjatë takimit është theksuar nga palët se nuk do të lejohet kapja e drejtësisë. 

Më shumë
spot_img
spot_img