Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Përfundon ‘liria’ e pensionistëve, prindërit nuk i rezistojnë orarit dhe nxjerrin fëmijët për shëtitje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f2ad104320dd34b62a39a5326adb1241

Ka përfunduar orari i liri-daljes për pensionistët. Ata kanë mundur të shijojnë rrezet e diellit për një orë, duke u larguar paksa nga realiteti i krijuar nga Covid-19.

Ndërkohë mësohet se prindërit nuk i kanë rezistuar dot orarit të vendosur nga qeveria 10:30 dhe kanë nxjerrë për shëtitje fëmijët nën 14 vjeç.

Ata kanë të drejtën të marrin ajrin e pastër deri në orën 17:30 të pasdites.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama premtoi se nëse situata me numrat e të infektuarve dhe të të shtruarve në spital vazhdon të jetë e stabilizuar, kjo do të jetë fundjava e fundit me ndalim daljeje për vajzat e djemtë mbi 14 vjeç.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img