Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Përfundon faza e parë e punimeve në aksin Qafë Kashar – Rinas, ja si devijohet qarkullimi i mjeteve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteri Rrugor Shqiptar ka njoftuar se përfunduar faza e parë e punimeve në aksin Qafë Kashar – Rinas. ARRSH bën me dije se ditën e nesërme fillon puna me fazën e dytë të këtij segmenti që lidh vendin tonë me aeroportin e Rinasit. Ndërsa mjetet do të devijohen në autostradë në drejtimin Qafë Kashar–Vorë-Rinas.

Njoftimi i ARRSH:

Përfundoi faza e parë e punimeve në Qafë Kashar-Rinas

Nesër fillon puna me fazën e dytë: UNIVERSITETI EPOKA–RINAS AEROPORT.

Punimet në këtë segment do të vazhdojnë për 10 ditë.

• Mjetet që lëvizin në drejtimin Qafë Kashar-Rinas drejtim të aeroportit do të devijohen në autostradë në drejtimin Qafë Kashar–Vorë-Rinas.

• Faza e dytë e punimeve do të jetë nga Universiteti Epoka–Rinas aeroport do të punohet në të dyja korsitë. Mjetet do të devijohen nga Qafë Kashari-Universiteti Epoka ndërsa nga Epoka deri në Rinas Aeroport do jetë e bllokuar.

Mjetet do të shfrytëzojnë edhe rrugët dytësore për në Dalje Autostradë-Drejtimi Durrës.

Si në Fazën e parë dhe në fazën e dytë të gjitha lëvizjet hyrëse dhe dalëse në Aeroportin e Rinasit do të bëhen në drejtimin nga Rinasi (Aeroporti–K/Rinas (Ahmetaq)–Vorë–Tiranë-Durrës dhe anasjelltas).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img