Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Përfundon afati 6 mujor për hetime, numri 2 i OFL-së Artan Shkëmbi kthehet në detyrë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës heq masën e sigurisë “Pezullim nga detyra”për nurmin 2 të OFL-së Artan Shkëmbi, ndaj të cilit muaj më parë nisën hetime pasi dyshohet se dekonspiroi një operacion ndërkombëtar.

Autoritetet gjermane i dërguan letërporosi SPAK, dhe kërkuan nisjen e hetimeve për Artan Shkëmbin. Mirëpo, 6 muaj pas këtyre hetimeve, Gjykata e Tiranës ka hequr masën e sigurisë “Pezullim nga detyra”për Shkëmbin, duke qenë se ka përfunduar afati 6 mujor për hetime.  

Autoritetet gjermane i kanë kërkuar Artan Shkëmbit informacion për një grup të strukturuar që vepronte në trafikimin e kokainës në Gjermani, ku bënin pjesë dhe dy shqiptarët Aleksandër Prroni dhe Klaudio Vukaj, por kreu i OFL-së i ka dekonspiruar këto informacione. Ky grup sipas autoriteteve gjermane vepronte në Gjermani.

Duke qenë se afati për hetimet ka përfunduar, masa e sigurisë ndaj Artan Shkëmbit është shuar dhe ai mund të rikthehet në detyrë. Nuk dihet nëse Prokuroria do ta apelojë përfundimin e periudhës së hetimit për Shkëmbin.

Më shumë

spot_img
spot_img