Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Përfundojnë takimet e ambasadores së SHBA me Ruçin dhe Manjën, ja për çfarë diskutuan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

37fe8e9be4bbe1c427bbd0e23231b430

Kanë përfunduar pas një ore takimi mes ambasadores së SHBA Yuri Ki, kryetarit të Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçin.

Mësohet se në qendër të diskutimeve mes Manjës dhe ambasadores ka qenë Reforma në Drejtësi dhe disa kërkesa drejtuar parlamentit shqiptar.

Ndërsa kryefjala e bisedimeve me Ruçin ka qenë Reforma Zgjedhore, e cila ka krijuar debate ditët e fundit.

Ndërkohë pritet që sot Yuri Kim të zhvillojë një takim edhe me secilin nga përfaqësuesit në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përfaqësuesin e PS-së Damian Gjiknuri, përfaqësuesen e opozitës parlamentare Rudina Hajdari dhe përfaqësuesit e opozitës së bashkuar jashtë parlamentare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img