Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Përfundojnë gërmimet e tunelit të Llogarasë

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama inspektoi dje punimet në tunelin e Llogarasë ku dhe bëri me dije se gërmimet në këtë tunel përfunduan.

Ky aks do të shkurtojë rrugën për në plazhet e jugut të vendit dhe do të jetë i aksesueshëm për qytetarët në sezonin e 2024.

“Tanimë është i hapur në krejt gjatësinë e vet, falë përmbylljes së procesit më të vështirë për ndërtimin e kësaj vepre infrastrukturore, që do të shkurtojë konsiderueshëm kohën e udhëtimit drejt Jonit, duke rritur njëkohësisht standardet e sigurisë rrugore. Një punë e bërë në kohë rekord që do të pasohet tani me proceset e tjera, deri në përfundimin e plotë të të gjithë veprës, shpresojmë në 1 qershor të vitit të ardhshëm”, tha Rama.

Më shumë