Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Përfundimi i seancës në GJK, Dervishaj: Meta do t’i drejtohet Prokurorisë, Kuvendi ka falsifikuar provat shkresore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfaqësuesi ligjor i presidentit Ilir Meta , Bledar Dervishaj ka folur pasi Gjykata Kushtetuese është tërhequr për të marrë vendimin për shkarkimin ose jo të presidentit, që mund të marrë deri në 30 ditë kohë sipas ligjit.

Pas përfundimit të seancës Dervishaj ka folur për median ku ka bërë me dije se Meta do të çojë në Prokurori Kuvendit, pasi sipas tij ka manipuluar provat shkresore.

“U provua se Kuvendi edhe së fundmi depozitoi prova të manipuluar me qëllimin që të rrëzohen pretendimet e kreut të shtetit dhe kur kjo ndodh nga Kuvendi i Shqipërisë, çfarë mund të mendojnë ne se çfarë ndodh në organet e tjera, por që trajtojnë të drejta themelore.

Meta ka vendosur t’i drejtohet prokurorisë për një procedurë hetimore për këtë shkak ashtu si kurse është e drejtë e Gjykatës që të marrë një vendim, për manipulimin e shkresës në 4 shkurt2022 nga Kuvendi”, tha Dervishaj.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img